Wójt Gminy Nowogródek Pomorski obwieszcza rozpoczęcie konsultacji społecznych projektu uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji

Termin rozpoczęcia konsultacji: 16 sierpnia 2023 r.
Termin zakończenia konsultacji: 18 września 2023 r.

Zaproszenie do udziału w konsultacjach skierowane jest do wszystkich zainteresowanych ich przedmiotem mieszkańców Gminy Nowogródek Pomorski oraz organizacji pozarządowych, podmiotów gospodarczych, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych i innych zainteresowanych podmiotów z terenu Gminy Nowogródek Pomorski.

U dołu obwieszczenia znajduje się projekt uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji, raport diagnostyczny w pełnej wersji oraz jego streszczenie w wersji niespecjalistycznej. Znajduje się tam również formularz konsultacyjny, za pośrednictwem którego można składać propozycje zmian do uchwały. Formularz jest dostępny także na stronie internetowej Gminy Nowogródek Pomorski www.nowogrodekpomorski.pl oraz w wersji papierowej w Urzędzie Gminy Nowogródek Pomorski (ul. A. Mickiewicza 15, 74-304 Nowogródek Pomorski), od dnia 16 sierpnia do dnia 18 września 2023 r.

Wypełniony formularz należy dostarczyć: drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; drogą korespondencyjną na adres: Urząd Gminy Nowogródek Pomorski (ul. A. Mickiewicza 15, 74-304 Nowogródek Pomorski) lub osobiście do Urzędu Gminy Nowogródek Pomorski (ul. A. Mickiewicza 15, 74-304 Nowogródek Pomorski); od dnia 16 sierpnia do dnia 18 września 2023 r., od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy urzędu.

Uwagi do projektu uchwały można również złożyć w trakcie dyżurów konsultacyjnych w Urzędzie Gminy Nowogródek Pomorski (ul. A. Mickiewicza 15, 74-304 Nowogródek Pomorski), od dnia 16 sierpnia do dnia 18 września 2023 r., od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy urzędu.

Zapraszamy także na wydarzenia konsultacyjne, będą to:

  • Prezentacja sposobu wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji, dyskusja oraz wykład o zasadach planowania i prowadzenia rewitalizacji, w dniu 13.09.2023 r. o godz. 17.00 w Sali Wiejskiej w Nowogródku Pomorskim (Plac Świętego Floriana 8, 74-304 Nowogródek Pomorski);
  • Prezentacja sposobu wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji, dyskusja oraz warsztat na temat potrzeb i potencjałów obszaru rewitalizacji, w dniu 14.09.2023 r. o godz. 17.00 w Sali Wiejskiej w Nowogródku Pomorskim (Plac Świętego Floriana 8, 74-304 Nowogródek Pomorski).